Kto sme

Súčasťou Materskej školy, Nábrežie 23 v Hlohovci sa stala od 1.1.2018 aj Materská škola, Fraštácka 4 ako jej alokované pracovisko. Alokovaná trieda A. Felcána 4, sa od rovnakého termínu stala samostatnou materskou školou.

Kmeňová škola sídli v prízemnej budove na Nábreží A. Hlinku 23 v Hlohovci. Pozostáva zo štyroch tried a jedného hospodárskeho pavilónu, kde sa nachádza školská jedáleň a kancelárie riaditeľky a vedúcej ŠJ. Triedy v našej materskej škole sú označené obrázkovými symbolmi, deti majú vyhotovené aj tričká s týmito obrázkami, využívame ich pri výletoch, exkurziách a návštevách kultúrnych podujatí (Slniečka, Lienky, Štvorlístky, Včielky). Zameriavame sa na regionálnu a enviromentálnu výchovu. Vytvárame si interné projekty v súlade s profiláciou školy – Rytieri mesta ruží, Druhá šanca starým knižkám, zapájame sa do celoslovenských projektov – Zelená škola, nadväzujeme spoluprácu s mnohými subjektami, ktoré obohacujú a posúvajú našu profiláciu. Deťom ponúkame široký výber krúžkov – keramický, košíkársky, detskú jogu, oboznamovanie s anglickým jazykom, posilňovacie grafomotorické cvičenia, počítačový krúžok, krúžok k hudbe inak...Na školskom dvore sme vytvorili edukačnú záhradku, bylinkové záhony, pribudnú vyvýšené a mobilné záhony. Máme školskú čajovňu s vlastnými sušenými bylinkami, popíjanie čajíku spájame s autorským a tvorivým čítaním. Na školskom dvore vytvárame podmienky pre odkladanie bicyklov, ktoré sú u nás vítané. Často sa kontaktujeme so zvieratkami, učíme sa ako sa k nim správať, aby naše stretnutia boli príjemné pre obe strany. Dlhodobo integrujeme deti s telesným postihom.

Materská škola, Fraštácka 4 v Hlohovci je našim alokovaným pracoviskom a sídli v samostatnej budove, o ktorú sa delí s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Hlohovci. Budova má jedno nadzemné podlažie, na prízemí budovy sa nachádza spoločná šatňa detí, kancelárie zástupkyne riaditeľky, vedúcej ŠJ a ekonómky. Na poschodí sa nachádzajú štyri triedy a školská jedáleň. Škola sa profiluje na výchovu k pohybu. Podrobnosti nájdete na samostatnej stránke www.msfrastacká.sk.

Prevádzka materskej školy

Materská škola, Nábrežie 23 v Hlohovci aj jej alokované pracovisko Materská škola, Fraštácka 4 poskytujú celodennú starostlivosť.

Prevádzka materskej školy po odsúhlasení rodičmi, radou školy a zriaďovateľom (Mesto Hlohovec) prebieha v nasledujúcich hodinách:

Čas prevádzky majú obe pracoviská rovnaký: 6,00 – 16,00

dnes je: 24.5.2018