Projekt Zdravé nôžky

V školskom roku 2018/19 realizujeme projekt „ZDRAVÉ NOŽKY“ v spolupráci s Fakultou fyzioterapie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. Projekt je zameraný na prevenciu plochonožia. Fyzioterapeutka Mgr. Bibiana Macháčková zmerala deťom postavenie chodidiel a zostavila sériu cvičení na obdobie šiestich týždňov, cviky sme obmieňali v týždňových intervaloch a cvičili  s deťmi denne. Pokračujeme zaraďovaním cvikov na formovanie klenby detskej nohy v rámci denných zdravotných cvičení. V marci 2019 sme vypracovali a odoslali projekt do Nadačného fondu Bekaert na vytvorenie profesionálneho zdravotného chodníčka na školskom dvore s rôznymi povrchmi pre stimuláciu detských chodidiel aj pri pobytoch detí vonku. Projekt sme nazvali „Hrboľatý chodníček, pre zdravie detských nožičiek“. Výsledky rozhodovacieho procesu budeme vedieť v apríli 2019.
Projekt „zdravé nôžky“ bol pre všetky deti bezplatný.

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián