Projekty

Dominantným projektom do ktorého sa naša škola po prvý krát zapojila v školskom roku 2014/15 je program Zelená škola Ide o medzinárodný projekt, ktorého myšlienky sú kompatibilné s našou profiláciou a posúvajú nás ďalej v problematike enviromentalistiky a ekológie. Určili sme si dvojročné certifikačné obdobie, vypracovali sme enviromentálny audit, enviromentálny akčný plán, podľa ktorého budeme postupovať aj v nasledujúcom školskom roku v spolupráci s kolégiom zelenej školy.

V júni 2016 sme získali certifikát  a vlajku Zelenej školy a pokračujeme ďalej, v júni 2018 nás čaká ďalšia certifikácia na základe plnenia aktuálneho enviromentálneho akčného plánu

Dlhodobo sme zapojení do Školského mliečneho programu a program Školské ovocie.

Máme dva vlastné interné projekty  Rytieri mesta ruží – beží už druhým rokom, najprv sme sa venovali poznávaniu menej známych miest v našom meste, ktoré sú spojené s rôznymi legendami. V školskom roku 2017/18 deti s rodičmi môžu spoznávať poznávacie okruhy Hlohovca a zaujímavé múzeá v okolitých blízkych  obciach. Projekt  Druhá šanca starým knižkám je prepojený s našim enviromentálnym akčným plánom a jeho hlavným cieľom je zachraňovať staré knihy, ktoré by skončili v kontajneri a prostredníctvom knižných ostrovčekov ich posúvať bezplatne novým čitateľom. Vytvorili sme knižný ostrovček aj so sedením z odpadových starých paliet pri klube AXA, jednoduchý knižný ostrovček v čakárni železničnej stanice a pripravujeme ďalší v podobe knižnej búdky  a lavičiek zo spadnutého stromu na našom školskom dvore.

Reagujeme aj na výzvy nadačných fondov, v školskom roku 2016/17sme boli neúspešný s podaným projektom do Nadácie Volswagen na vytvorenie dopravného ihriska na školskom dvore, ale v školskom roku 2017/18 sa nám podarili získať grant na dve drevené kryté cykloparkoviská, dva drevené vyvýšené záhony a dva drevené mobilné záhony na základe nášho projektu Záhradka pre všetkých v Nadácii ČSOB. Rozširujeme tak našu edukačnú záhradku aj pre hendikepované deti, ktoré integrujeme.

dnes je: 24.5.2018

meniny má: Ela